Szafy pojemne jak garderoba

Szafa jak garderoba: jak wybrać i urządzić szafę, aby pomieścić ubrania, buty, dodatki?

Dobrze zaprojektowana szafa garderobiana pozwoli na szybki i wygodny dostęp do ulubionych ubrań. W takich meblach bez problemu pomieścimy nie tylko ciuchy, ale również buty, torebki i inne dodatki. A w jakie akcesoria powinna być wyposażona szafa ubraniowa i na co zwrócić uwagę, wybierając taki mebel?

Gotowe szafy garderobiane

Szafy pojemne jak garderoba to gotowe rozwiązania (meblobranie.pl) dostępne w dobrych sklepach meblowych. Zazwyczaj składają się z dwóch lub trzech sekcji – z drążkami do wieszania ubrań i pojemnymi półkami. Bardziej ekskluzywne szafy dwudrzwiowe wyposażone są nawet w specjalne szafki z przegródkami na biżuterię. Możemy przechowywać w nich nie tylko tak oczywiste dodatki jak paski czy torebki, ale również drobne elementy garderoby, np. pierścionki, wisiorki czy kolczyki.

Meble garderobiane nie zawsze wyposażone są w drzwiczki, bardzo często są to duże szafy przesuwne, które nie zajmują tak wiele miejsca w domu. Dzięki czemu można zamontować je również w wąskim przedpokoju czy w sypialni tuż obok łóżka. Takie szafy do sypialni mogą być dodatkowo wyposażone w oświetlenie LED, zarówno te zamontowane na górnej krawędzi, jak i w poszczególnych półkach czy szufladach. Gotowe szafy garderobiane dostępne są w wielu kolorach i stylach. Dlatego bez problemu można dopasować je do każdego pomieszczenia.

Jak urządzić szafę ubraniową?

Jednak takie gotowe garderoby są dość drogie, na dodatek nie zawsze będą nam odpowiadać ich gabaryty. Jak zatem urządzić standardową szafę ubraniową, aby pomieścić w niej nie tylko ciuchy, ale również buty czy najważniejsze dodatki? W tym celu możemy wybrać tradycyjną, pojemną szafę, np. tę przesuwną lub narożną, która nie zajmie zbyt wiele miejsca, a będzie bardzo funkcjonalna, i dokupić do niej praktyczne akcesoria. Możemy również samodzielnie zbudować taką szafę lub zdecydować się na meble na zamówienie, a we własnym zakresie dokupić drążek na ubrania czy wysuwny wieszak.

Aby nasza szafa garderobiana była naprawdę funkcjonalna, musi posiadać nie tylko drążki i półki, ale również lustro (i to najlepiej niejedno). Główne lustro powinno być na tyle duże, abyśmy mogły zobaczyć w nim całą stylizację. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w kosz na bieliznę i specjalny organizer na buty. Warto przy tym pamiętać, że buty powinny mieć stały dopływ powietrza – nie wolno chować ich do worków, ani szczelnych pojemników. Warto również zadbać o odpowiednie wieszaki. W każdej garderobie powinny się znaleźć te na spodnie, spódnice czy specjalne wieszaki na akcesoria. Do przechowywania dodatków, sprawdzą się też najróżniejsze pudełka. Dzięki czemu będziemy mieć wszystkie apaszki, paski czy biżuterię w jednym miejscu. Do pudełek można również schować czapki lub bieliznę.

Jaką szafę ubraniową wybrać?

Szafa garderobiana powinna być nie tylko pojemna i funkcjonalna, ale również ładna i dopasowana do wnętrza pomieszczenia, w którym się znajduje. W sprzedaży znajdziemy naprawdę wiele modeli. Ostatnio dużą popularnością cieszy się szafa biała przesuwna, wyposażona w duże lustro, w którym możemy się przeglądać do woli. Bardzo dobrze wyglądają też nowoczesne, drewniane szafy, z dodatkowym oświetleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *