Ubrani wiszące w garderobie

Jak urządzić małą garderobę praktycznie i z pomysłem?

Urządzanie małej garderoby jest stosunkowo problematycznym zadaniem. Ograniczona przestrzeń zdecydowanie wymaga odpowiedniego zaplanowania działań i wprowadzenia kreatywnych oraz funkcjonalnych rozwiązań. Jeśli więc stoisz przed aranżacją małej garderoby, czytaj dalej!

Jak urządzić małą garderobę w pokoju?

Urządzenie małej garderoby w pokoju wcale nie musi wskazywać na wydzielenie osobnej przestrzeni. Do jej stworzenia można wykorzystać dużą szafę. Jeśli zastanawiasz się jak urządzić szafę, to warto postawić na taką z wieloma półkami, szufladami i przegródkami, które umożliwią wygodne przechowywanie ubrań i akcesoriów.

W małej garderobie bardzo ważne jest przechowywanie. Zaopatrzenie się w pojemniki, koszyki czy organizery jest doskonałym pomysłem. Niewielka przestrzeń potrzebuje odpowiedniego zagospodarowania, a ich wykorzystanie pozwoli na utrzymanie ładu i porządku w swoich rzeczach.

Pomieszczenie z tak sprytnie schowaną małą garderobą warto optycznie powiększyć. Jeśli wykorzystamy szafę z lustrzanym drzwiami, pokój od razu wyda się większy. Jest to świetny zabieg architektów wnętrz, dzięki, któremu wnętrze sprawia wrażenie bardziej przestronnego.

Jak urządzić garderobę na poddaszu?

Poddasze, z uwagi na swoją budowę, nie jest najłatwiejszym miejscem do aranżacji. Występujące skosy zabierają dużo przestrzeni i trudno dopasować pasujące do niego meble. Można jednak zagospodarować tę przestrzeń i urządzić w niej małą garderobę, która będzie praktyczna i pomysłowa.

Urządzając garderobę na poddaszu, warto postawić na meble robione na wymiar, dzięki temu wykorzysta się całą dostępną przestrzeń i będzie ona wyglądała dokładnie tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Tak jak w przypadku garderoby w pokoju, świetnym organizacyjnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pudełek i szuflad, które pomogą w ogarnięciu ubraniowego chaosu.

Warto również postawić na odpowiednie oświetlenie, które znacząco poprawi komfort poruszania się po małej garderobie. Oprócz samych lampek ważny jest także właściwy kąt padania światła. Jest to ważny czynnik usprawniający poruszanie się po małej garderobie

Proste rozwiązania na urządzenie małej garderoby

Dzięki kilku prostym trikom, urządzenie niewielkiej garderoby stanie się przyjemnością, a korzystanie z niej będzie proste i komfortowe, oto one:

  • segragacja ubrań. Uporządkowanie ich kategoriami pozwoli na łatwe wyszukanie odpowiedniej rzeczy,
  • ułożenie kolorystyczne, pozwoli na grupowanie posiadanych rzeczy i szybsze ich odnajdywanie,
  • przechowywanie według kategorii w szufladach, pomoże w utrzymaniu porządku i zapobiegnie chaosowi w przyszłości,
  • umieszczenie lustra wewnątrz pozwoli na wizualne powiększenie przestrzeni małej garderoby,
  • w miarę możliwości warto wyeksponować ulubione dodatki czy akcesoria tak, aby cieszyły oko.

Urządzając małą garderobę, warto maksymalnie wykorzystać jej przestrzeń, żeby mogła ona pomieścić jak najwięcej rzeczy. Pozwoli to na zachowanie porządku w domu i zminimalizuje ryzyko zagracenia. A może Ty masz jakieś patenty na urządzenie garderoby? Koniecznie musisz się nimi podzielić!

3 comments
  1. Marzę o tym, żeby mieć garderobę, ale jedyne o czym mogę myśleć to zabudowana szafa 🙁

  2. Chciałabym mieć taką garderobę walk-in, ale życie mnie zweryfikowało, już chyba do końca życia pozostanę w mojej kawalerce. Best i can do to wieszak z Ikei 😀

    1. He he to podobnie jak ja. Marzyła mi sie garderoba jak z amerykańskich filmów, a raczej sie na to nie zanosi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *