Koszula wisząca w garderobie

Ile kosztuje garderoba na wymiar, jak zaoszczędzić?

Posiadanie garderoby znacząco ułatwia organizację i utrzymanie porządku w domu. Jak więc zaplanować jej stworzenie, żeby było wygodnie, przyjemnie, a przy okazji, żeby nie zbankrutować?

Ile kosztuje garderoba pod wymiar?

Bardzo często myślimy, że stawiając na garderobę, trzeba posiadać dla niej osobne pomieszczenie. Nic bardziej mylnego! Zaaranżować ją można również w sypialni, czy nawet przedpokoju. Ważne jest jedynie, żeby dobrze zaplanować wybraną przestrzeń.

Zastanawiając się, ile kosztuje garderoba, trzeba wziąć pod uwagę:

  • z jakich elementów będzie się składała,
  • jakiej jakości części zostaną wybrane,
  • sposób montażu — czy będzie się nią zajmowała profesjonalna firma, czy podejmujemy się jej zbudowania samodzielnie.

Małe garderoby z otwartymi przestrzeniami, które będą jedynie podstawowo wyposażone, mogą kosztować już od około 2000 zł. Pamiętać należy, że im więcej elementów, szuflad czy schowków, tym ten koszt będzie się zwiększał.

Alternatywa garderoby, czyli ile kosztuje szafa na wymiar?

Marzysz o garderobie, ale ogranicza Cię posiadane miejsce? Może warto pomyśleć o szafie na wymiar? Dzięki niej stworzysz w swoim domu namiastkę garderoby, która pozwoli Ci na sprytne przechowywanie swoich rzeczy.

Odpowiednio zaprojektowana szafa będzie niezwykle pojemna i na pewno bardzo pomocna w zachowaniu porządku. Można w niej ukryć szuflady, półki i miejsca na wiszące ubrania. Nie trzeba zatem ogromnej garderoby, aby mieć ład i porządek.

Jednym z rodzajów szafy na wymiar, jest szafa wnękowa, która łączy swoją praktyczność z wykorzystaniem, pustego dotychczas, miejsca. Jest to więc świetny pomysł na jego zagospodarowanie. Dzięki temu, że wypełniamy lukę, wystarczy tak naprawdę zainwestować w drzwi i półki i już możemy się cieszyć dodatkowym miejscem, aby pomieścić ubrania, buty, dodatki.

Szafa wnękowa nie wymaga również żadnych konkretnych przygotowań do jej montażu, typu poprowadzenie elektryki czy rozmieszczenie gniazdek. Pozwala ona na stworzenie zabudowy do samego sufitu, dzięki czemu każdy centymetr powierzchni zostanie odpowiednio zagospodarowany. Koszty związane z taka szafą zaczynają się od 1500 zł.

Jak zaoszczędzić, decydując się na garderobę?

Stosując się do kilku praktycznych wskazówek, można sporo zaoszczędzić na stworzeniu garderoby czy szafy na wymiar. Oto one:

  • porównuj ceny materiałów — ceny mogą się różnić w zależności od wybranego sklepu, dlatego ważne jest, żeby je dokładnie przeanalizować i sprawdzić, gdzie można kupować taniej,
  • negocjuj — przy większych zakupach warto negocjować ze sprzedawcą ceny, będziesz w szoku, ile można dzięki temu zaoszczędzić,
  • postaw na tańsze alternatywy — więcej półek zamiast wysuwanych szuflad nie będzie mniej praktycznym rozwiązaniem, natomiast Twój portfel na pewno to odczuje,
  • zamontuj samodzielnie — wynajęcie profesjonalnej ekipy na pewno będzie bardziej kosztowne, niż stworzenie garderoby samemu, to naprawdę się opłaca.

Garderoba jest bardzo użyteczna i pomocna w codziennym życiu. Decydując się na nią, warto wziąć pod uwagę, co składa się na jej koszt i na czym można zaoszczędzić. Zrobiłeś garderobę samodzielnie? Podziel się z resztą czytelników swoimi wskazówkami!

1 comment
  1. Ostatnio wymyśliłam sobie garderobę na wymiar, ale koszty robocizny i materiałów są aktualnie z kosmosu. Muszę wymyślić coś tańszego :<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *