meski zegarek

Jak nosić zegarek, żeby wyglądać stylowo?

Zegarek jest bardzo modnym uzupełnieniem outfitu, który może nadać stylizacji nietuzinkowego charakteru. Wybierając ten dodatek, warto zwrócić uwagę na rodzaj i wygląd czasomierza, aby nie tylko dobrze prezentował się on na nadgarstku, ale również był spójny z pozostałymi częściami garderoby. Podpowiemy Ci, jak nosić zegarek, aby wyglądać stylowo.

Jak nosić zegarek na ręce?

Opinię na temat tego, na której ręce nosi się zegarek, są dosyć podzielone. Uważa się, że ten element powinno się zakładać na lewy nadgarstek i rzeczywiście większość producentów projektuje swoje czasomierze z myślą o noszeniu ich właśnie na tej ręce. Jednak to rozwiązanie może okazać dosyć problematyczne w przypadku osób leworęcznych. Dlatego najlepszym pomysłem jest zakładanie zegarka na nadgarstek ręki mniej dominującej. W ten sposób nie będzie on przeszkadzał podczas wykonywania takich czynności jak pisanie czy też podawanie dłoni na powitanie. Noszenie tego dodatku do stylizacji na ręce przeciwnej niż dominująca sprawia, że jest on mniej narażony na uszkodzenia mechaniczne.

Zegarek a pozostałe części garderoby

Przede wszystkim zadając sobie pytanie, jak nosić zegarek, aby wyglądać stylowo, należy wziąć pod uwagę outfit, który zamierzasz założyć. Warto postawić na klasykę i wybrać czasomierz ze skórzanym paskiem, który będzie odpowiedni zarówno do eleganckich i formalnych stylizacji, jak i tych codziennych.

W męskim ubiorze kolor paska przy zegarku powinien korespondować z pozostałymi elementami garderoby, takimi jak buty i pasek do spodni. W ten sposób będziesz prezentować się spójnie i bardzo stylowo. A jak nosić zegarek do koszuli? Zakładając zegarek do koszuli, pamiętaj, aby jego tarcza została dyskretne zakryta przez mankiet, nie wywołując przy tym ucisku na nadgarstku. Jest to szczególnie istotne, gdy wkładasz garnitur i zależy Ci na tym, aby prezentować się elegancko. Nigdy nie zakładaj czasomierza bezpośrednio na mankiet.

W kobiecych stylizacjach warto postawić na subtelne rozwiązanie w postaci zegarka z delikatnym paskiem lub bransoletą. Sprawdzi się ono zarówno wtedy, gdy zakładasz sukienką lub bluzkę i spódnice, jak i w przypadku klasycznych jeansów.

Jak dobrać zegarek do okazji, aby wyglądać stylowo?

W oficjalnych outfitach zakładanych na przyjęcia i spotkania biznesowe najlepiej sprawdzi się zegarek z prostą kopertą i skórzanym paskiem. Na co dzień do biurka czy też na randkę możesz wybrać taki z bransoletą, natomiast do sportowych stylizacji będzie pasował czasomierz z elektronicznym wyświetlaczem.

Jak nosić bransoletkę i zegarek?

Kobiety uwielbiają łączyć ze sobą różne dodatki, jednak zestawiając zegarek z biżuterią, warto zachować umiar, aby ozdoby na nadgarstku nie przytłoczyły stylizacji. Delikatną bransoletkę należy nosić na nadgarstku poniżej zegarka. By kompozycja była spójna, warto połączyć srebrną biżuterię ze srebrnym wykończeniem czasomierza. Tak samo należy postąpić w przypadku złotej bransoletki i zegarka ze złotymi wstawkami.

Zegarek stanowi idealne uzupełnienie wielu oficjalnych i codziennych outfitów. Jakie znasz inne ciekawe sposoby noszenia czasomierza, aby prezentować się stylowo? Czekamy na Twoje propozycje w komentarzu pod artykułem.

2 comments
  1. Ja lubię nosić zegarek solo, bez żadnej dodatkowej biżuterii. Wydaje mi się, że tak jest najbardziej stylowo, no ale co kto lubi

  2. Zastanawiając się, jak nosić zegarek, żeby wyglądać stylowo, nie zapominajmy też o zegarkach sportowych! Opaski z tworzywa może nie są aż tak stylowe, jak skórzane, ale mają swój charakter i czasem się sprawdzają 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *