pierscionki

Jak nosić pierścionki i je modnie łączyć?

Pierścionki były znane już w starożytnym Egipcie i kojarzyły się z bogactwem i władzą. Obecnie ten rodzaj biżuterii w różnym wydaniu zdobi dłonie wielu kobiet, a niektóre z nich, takie jak obrączka czy też pierścionek zaręczynowy, są symbolem miłości i oddania. Jak modnie nosić pierścionki? Podpowiemy Ci, jak stylowo łączyć ze sobą tego typu biżuterię.

Jak nosić pierścionki na dłoni?

Kiedyś noszono pierścionki głównie na serdecznych palcach, jednak dzisiaj można spotkać się z biżuterią zakładaną na niemal każdy palec dłoni. Wydaje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak nosić pierścionki, ponieważ dobór tej biżuterii w dużym stopniu zależy od indywidualnych upodobań i preferencji. Przyjęło się, że standardowa liczba pierścionków na jednej dłoni powinna wynosić 3-4, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założyła biżuterię na każdy palec. Weź pod uwagę własną wygodę i to, czy ozdoby nie będą przeszkadzały Ci podczas wykonywania codziennych czynności. W niektórych przypadkach (np. do pracy lub na formalne przyjęcie) lepszym rozwiązaniem będzie założenie jednego lub dwóch pierścionków na każdą rękę.

Jak łączyć pierścionki?

Kiedy zastanawiasz się, jak stworzyć kompozycję z posiadanych przez Ciebie pierścionków, kieruj się zasadą podobieństwa, czyli dobierz biżuterię tak, aby ze sobą współgrała. Jeśli jesteś zwolenniczką minimalizmu, połącz kilka delikatnych pierścionków z tego samego stopu metalu lub wybierz biżuterię z drobnymi kamieniami w podobnej kolorystyce. Ciekawym pomysłem jest noszenie pierścionków o różnych kształtach na każdym palcu, a jeśli masz ochotę, możesz nawet założyć dwa na jeden palec.

Natomiast jeżeli wolisz odważne rozwiązania, zdecyduj się na szerokie modele biżuterii lub na taką z dużymi oczkami. Pamiętaj jednak, aby nie łączyć jej z drobnymi pierścionkami, ponieważ bardzo wyrazista biżuteria przytłoczy subtelne elementy, a cała kompozycja nie będzie prezentowała się dobrze na ręce. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem w przypadku odważnych rozwiązań jest noszenie jednego okazałego pierścionka na środkowym palcu. W ten sposób dłoń będzie wyglądała nieco ekstrawagancko, a jednocześnie estetycznie.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę z inną biżuterią?

Dla niektórych osób pewną zagwozdką może być to, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy lub na której ręce nosi się obrączkę. W naszej kulturze tego rodzaju biżuterię zakłada się na serdeczny palec prawej dłoni. Po ślubie można nosić oba pierścionki na tym samym palcu, jednak dopuszczalne jest również włożenie pierścionka zaręczynowego na lewą dłoń. Często pojawia się także pytanie, jak modnie nosić pierścionki z tego typu biżuterią? Dobierz do niej pierścionki w podobnym stylu. Świetnym pomysł stanowi połączenie ozdób z różnych stopów złota, jednak pamiętaj, aby maksymalnie zestawić ze sobą dwa jego rodzaje.

Tak naprawdę nie ma sztywno określonych reguł, jak nosić pierścionki. Miej zawsze na uwadze zasady dobrego smaku i estetyki. A Ty jaką biżuterię lubisz nosić? Które połączenia najbardziej Ci się podobają? Podziel się swoją opinią pod artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *