Kobieta w koszuli

5 propozycji jak nosić koszule inaczej

Koszula wsunięta pod spodnie, czy luźno wyciągnięta na wierz, to niejedyne możliwości, na jakie możemy się zdecydować. Warto przyjrzeć się 5 ciekawym propozycjom, na to jak nosić koszule, żeby wyglądać przy tym modnie.

  1. Koszula wpuszczona w spodnie lub w spódnicę
  2. Koszula puszczona luzem
  3. Koszula wiązana z supeł
  4. Koszula noszona jako sukienka
  5. Koszula z podwiniętymi rękawami

Czy noszenie koszul jest nudne?

Koszule kojarzą się nam ze sztywną elegancją, choć oczywiście wiele będzie tutaj zależało od okazji. Obok formalnych stylizacji, z białymi koszulami, równie dobrze można zdecydować się na luźniejszy look, z kolorowymi i wzorzystymi. Zapomnijcie też o tylko dwóch sposobach noszenia, czyli albo materiał wpuszczony w spodnie/spódnice, albo na zewnątrz. Opcji jest więcej i mogą one skutecznie zmienić nasz wizerunek.

1. Koszula wpuszczona w spodnie lub w spódnicę

To najbardziej klasyczne i jednocześnie najbezpieczniejsze rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Ten typ noszenia koszuli jest niezwykle zachowawczy i jednocześnie uniwersalny. Najczęściej korzysta się z tego przy okazji oficjalnych wydarzeń — wyjście do pracy, spotkanie biznesowe. Decydując się na luźniejszy krój i lekko wyciągając materiał oraz podwijając rękawy, tworzy się ciekawą stylizację.

2. Koszula puszczona luzem

Niekoniecznie trzeba koszulę wpuszczać w spodnie czy spódnicę, można ją z powodzeniem zostawić na wierzchu. W przypadku koszul przylegających i o krótkim kroju także sprawdzą się w oficjalnych sytuacjach i w pracy. Fasony luźniejsze i dłuższe, nadadzą naszemu wyglądowi, bardziej casualowego charakteru. Tego typu stylizacje można wówczas łączyć ze zwykłymi jeansami i też będzie to wyglądało dobrze.

3. Koszula wiązana w supeł

Ciekawą opcją jest także noszenie koszuli tak, by jej dolne końce związać w supeł. Wówczas uzyskuje się bardzo nonszalancką i luźną stylizację, która będzie pasowała zarówno do spodni, jak i spódnic. Pod koszulę, której nie trzeba zapinać na wszystkie guziki, można założyć top lub t-shirt. To świetny pomysł także dla pań, które lubią styl retro.

4. Koszula noszona jako sukienka

Coraz większą popularnością cieszą się długie koszule lub te w rozmiarach oversize, które bardzo często noszone są jak sukienki. Zakłada się wówczas w pasie specjalny pasek, by zwęzić talię, a dolna część koszuli robi nam za spódnicę. Sprawdza się to do stylizacji oficjalnych, choć zdecydowanie bardziej kojarzone jest strojem casualowym. To uniwersalne rozwiązanie i można z powodzeniem łączyć taką koszulę zarówno ze szpilkami, balerinami, jak i butami sportowymi.

5. Koszula z podwiniętymi rękawami

Szukając prostych trików modowych na koszule, warto pomyśleć także o podwiniętych rękawach. Czasami niewiele trzeba zrobić, by zmienić swój wizerunek, a to właśnie jeden z tych sposobów, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Wystarczy podwinąć rękawy koszuli, mniej więcej do łokcia, by uzyskać efekt lekkiej nonszalancji i jednocześnie optycznie wydłużyć swoją sylwetkę.

W jaki sposób wy nosicie koszule? Któryś z podanych sposobów jest waszym standardowym wyborem, czy może decydujecie się na jeszcze inne rozwiązania? Chętnie się dowiemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *