sypialnia na poddaszu

Kobieca sypialnia na poddaszu – o czym pamiętać, urządzając sypialnię na poddaszu?

Najwyższa kondygnacja bywa bardzo często w naszych domach składzikiem. Warto jednak nadać jej bardziej praktyczną rolę i zaaranżować tam kobiecą sypialnię na poddaszu. Mimo iż może wydawać się to trudne, dzięki naszym poradom sprawi Ci to wiele frajdy. Sprawdź, o czym pamiętać, urządzając sypialnię na poddaszu.

Od czego zacząć aranżując kobieca sypialnie na poddaszu?

Wchodzisz na poddasze i patrząc na chaos, który tam panuje, nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tam swojego przytulnego kącika? Podejdź do sprawy spokojnie! Na początku warto przeanalizować swoje potrzeby i pragnienia, jak ma wyglądać nasza przyszła sypialnia na poddaszu. Kolejnym krokiem jest zrobienie planu, który będzie stanowił podstawę Twojego działania. Jeżeli nie potrafisz sama zaaranżować praktycznego wnętrza, możesz skorzystać z pomocy architekta. Warto zaplanować także wstępny kosztorys remontu obejmujący m.in. takie elementy jak: materiały budowlane, ocieplenie pomieszczenia, oświetlenie, koszt pracy ekipy remontowej.

Jaki styl najlepiej sprawdzi się w kobiecej sypialni na poddaszu?

Kobieca sypialnia na poddaszu powinna być urządzona w pasującym do Ciebie stylu. Polecamy zaaranżowanie bardzo ciepłego, przytulnego wnętrza. Świetnym rozwiązaniem będzie styl skandynawski bazujący na jasnych kolorach i czerpiący inspiracje z natury, czy rustykalny, który cechuje się dużą ilością litego drewna oraz ciemnymi kolorami ziemi. Za ich pomocą można zbudować bardzo ciepłe, pełne intymności wnętrza. Jeżeli lepiej czujesz się w bardziej eleganckich, loftowych wnętrzach możesz zdecydować się na styl nowojorski lub glamour.

O czym pamiętać, urządzając sypialnię na poddaszu? Praktyczne porady

Sypialnia na poddaszu to z reguły pomieszczenie ze skosami, które mogą znacząco zmniejszać jego powierzchnię użytkową. Warto wziąć to pod uwagę przy zbieraniu pomysłów na zaaranżowanie wnętrza. Znajdziesz tutaj garść porad, dzięki którym Twoja sypialnia będzie bardziej funkcjonalna.

Zastanawiasz się gdzie postawić łózko w sypialni na poddaszu? Najważniejsze są Twoja wygoda i bezpieczeństwo, dlatego dobrym pomysłem jest ustawienie łózka w taki sposób, by mieć do niego dostęp z trzech stron. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy nie uderzysz się w głowę przy wstawaniu, jeżeli stawisz je pod skosem (to bardzo często stosowana praktyka, ponieważ miejsce powstałe za łóżkiem możesz zabudować i wykorzystać tę przestrzeń do przechowywania).

Aranżując sypialnie na poddaszu, warto zadbać o naturalne źródło światła. Dobrym rozwiązaniem jest ulokowanie okna dachowego nad łóżkiem. Jeżeli masz miejsce, możesz także zdecydować na klasyczne okno w sypialni. Będzie kolejnym dobrym źródłem światła naturalnego.

Ostatnim ważnym aspektem jest łazienka obok sypialni na poddaszu. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które zapewnia duży komfort. Warto jednak pamiętać, że funkcjonalna łazienka powinna mieć minimum 3 m², dlatego jej zaaranżowanie może nie być możliwe na wszystkich poddaszach. Dodatkowo przez jej remont poniesiesz dodatkowe koszty jego adaptacji.

3 comments
  1. Jak dla mnie sypialnia na poddaszu ma świetny klimat, nawet bardzo prosto urządzona może być stylowa i przytulna. Skosy dużo dodają do takiego nastrojowego charakteru 🙂

  2. Z tą łazienką to dobry pomysł, ale w rzeczywistości nie jest to wcale proste i nie zawsze jest taka możliwość.

  3. A dlaczego sypialnia ma być kobieca? To może być w ogóle przypisane do płci? Ciekawe, jakie są standardy:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *