kobieta z siwymi wlosami

Jak nosić siwe włosy, żeby nie wyglądać staro?

Niektóre kobiety obawiają się siwizny i zaczynają farbować włosy, jak tylko zaobserwują u siebie pierwsze siwe pasma. Inne panie znowu nie walczą z upływającym czasem i dumnie noszą naturalne siwe włosy. Pojawiła się także moda na srebrną koloryzację wśród młodych kobiet. Jak nosić siwe włosy, aby nie wyglądać staro? Poznaj nasze inspiracje i przestań się martwić o srebrne pasma.

Fale z siwych włosów

Jednym ze sposobów na to, aby siwe włosy nie dodawały lat, jest ich odpowiednia stylizacja. Jeśli masz długie pasma, fantastycznym rozwiązaniem będzie wykonanie z nich fal. Taka fryzura sprawi, że pasma nabiorą objętości, a Ty będziesz prezentować się świeżo i promiennie. Długie siwe włosy ułożone w fale kojarzą się z lekkością, więc zdecydowanie warto postawić na taką stylizację, jeśli zależy Ci na młodym wyglądzie.

Cieniowanie siwych włosów

Kolejnym rozwiązaniem, które sprawi, że nie będziesz prezentowała się staro, nawet jeśli Twoją głowę pokrywa siwizna, jest cieniowanie włosów. Niezależnie od tego, czy Twoje siwe pasma sięgają za ucho, dotykają ramion lub są jeszcze dłuższe, cieniowane sprawi, że fryzura stanie się lekka. Siwe włosy będą przepięknie się układać, a buzia zyska nieco blasku, co zdecydowanie pozwoli Ci prezentować się młodziej.

Fryzura pixie cut

Ciekawą propozycją fryzury z siwych włosów jest cięcie typu pixie cut charakteryzujące się tym, że włosy na czubku głowy są dłuższe od tych z tyłu. To krótkie obcięcie zostało wręcz stworzone dla żywiołowych kobiet, które nie obawiają się odważnych rozwiązań. Dłuższe, siwe włosy na czubku głowy możesz dowolnie układać i stylizować — postawić, zaczesać na bok czy też pozostawić w lekkim nieładzie. Taka fryzura sprawi, że będziesz prezentować się bardzo wyraziście, ponieważ zdecydowanie dodaje pazura. Nosząc ją, zdecydowanie nie będziesz wyglądać staro.

Odpowiednie upięcie włosów

Właściwe upięcie siwych włosów również może wpłynąć na odmłodzenie wyglądu. Postaw na lekkie i zwiewne fryzury z kosmykami opadającymi na kark i ramiona, a będziesz wyglądała bardzo dziewczęco. Jeśli masz długie i siwe włosy, możesz spiąć część z nich z tyłu głowy, a pozostałe luźno opuścić na barki. Dobrym rozwiązaniem jest także związanie ich w wysoki kucyk z wykorzystaniem elementów zaplatania warkocza.

Fryzura z refleksami

Możesz także zastosować refleksy na siwe włosy. W ten sposób nadasz im blasku i sprawisz, że Twoja fryzura nie będzie nudna. Refleksy na siwych włosach prezentują się bardzo naturalnie i pozwalają uniknąć częstego farbowania, dzięki czemu Twoje pasma będą zachwycały zdrowym wyglądem, a Ty nieco odejmiesz sobie lat.

Chociaż siwe włosy często kojarzą się ze starością, to wcale nie musi tak być. Istnieje wiele sposobów modnego noszenia srebrzystych pasm, które sprawiają, że będziesz wyglądać świeżo i promiennie. A jakie Ty masz pomysły na noszenie siwych włosów, aby nie wyglądać staro? Z niecierpliwością czekamy na Twoje propozycje w komentarzu pod artykułem.

2 comments
  1. Jest dużo młodych kobiet, ktore specjalnie farbuja się na biało i siwo i nie wyglądają staro. Moim zdaniem cały szkopuł twki w fryzurze, jak jest ładna i modna, to się nie ywgląda staro mimo siwych włosów 🙂

  2. Żeby wyglądać staro nie trzeba mieć siwych włosów. I na odwrót noszenie siwych włosów nie znaczy, że jest się starym 🙂 wszystko to stan ducha 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *