Dziewczyna w opasce do makijażu

Jaka opaska na włosy jest najlepsza do makijażu?

Przy malowaniu często przeszkadzają nam włosy. Lecą do buzi, przyklejają się do świeżo nałożonego podkładu albo wpadają do oczu. Jak je zwiążemy, to zawsze jakiś kosmyk znajdzie sobie drogę, by połaskotać cię po twarzy, po prostu nie dają za wygraną. W dzisiejszym artykule podzielę się z moimi złotymi poradami. Ja się namęczyłam, by dowiedzieć się, która opaska na włosy jest najlepsza do makijażu – wy, moje drogie, nie musicie.

Opaski na włosy zawsze w modzie

Opaski chyba nigdy nie odeszły do lamusa, zawsze były modne, a przy tym bardzo praktyczne. Poskramiały kosmyki włosów, by nie fruwały nam po całej twarzy. Ja je bardzo doceniam, opaski na włosy to świetny element, który każdej stylizacji dodaje uroku. Dopełnia outfity. Pomocna jest też w łazience, kiedy szykujemy się na randkę, ale do tego przyda się specyficzna opaska, ale o tym za chwilę.

Jaka jest najlepsza opaska do makijażu?

Nakładanie podkładu, cieni do powiek, korektora i pudru to naprawdę dużo roboty i pyłu. Część z was pewnie spina włosy wsuwkami, by ich nie upaćkać w płynach. Część z was może tylko związuje i liczy się z ryzykiem, że włosy będzie trzeba na szybko umyć przed wyjściem (powodzenia z makijażem). Ja uważam, że trzeba pracować mądrze, a nie ciężko, dlatego najlepsza może okazać się tu rozciągliwa opaska na włosy. Jest ona na szerokiej gumie, idealnie łapie wszystkie włosy i je dyscyplinuje. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest opaska do włosów! Jeśli wybierzecie materiał, który imituje satynę, zniszczycie go. To materiał śliski, delikatny, łatwo go upaćkać kremem kolorującym, ale dużo trudniej jest to potem zmyć. Na swoim przykładzie mogę polecić opaskę na włosy, która wykonana jest z mikrofibry! Do makijażu i innej brudnej roboty pielęgnacyjnej z maseczkami w roli głównej nada się idealnie. Czemu? Mikrofibra łatwo łapie brud, ale równie łatwo można go sprać. Nie bez powodu nasze mamy zawsze wszystko czyściły mikrofibrą!

Plastikowe opaski do włosów

Można też po prostu założyć plastikową opaskę do włosów, ale będzie trzeba do niej związać włosy, żeby nie leciały na policzki. Rozciągliwa opaska jest na tyle szeroka, że żadne kosmyki nie przeszkadzają w pracy. Ja sama mam problem z plastikowymi opaskami na włosy, ponieważ między ząbkami zostają mi zaschnięte kawałki maseczki glinkowej, która żadną siłą nie chce się ruszyć. Z opaską na włosy do makijażu nie mam tego problemu, wrzucam do pralki i mogę zapomnieć o bożym świecie!

Opaska na włosy do makijażu DIY

Jeśli posiadacie, chociaż ociupinę talentu krawieckiego, możecie uszyć opaskę na włosy do makijażu same. Potrzebna jest nam do tego ścierka z mikrofibry (różowa oczywiście), gumka elastyczna o szerokości 2 cm lub większa i igła z nitką, dla bardziej zaawansowanych: maszyna do szycia. I przechodzimy do konkretów. Przygotowujemy dwa prostokąty o wymiarach 80 cm x 20 cm. Zszywamy jeden długi bok, potem drugi, na końcu łączymy ze sobą końce, pamiętając o tym, by zostawić mały otwór. Przez otwór wkładamy gumkę elastyczną na agrafce i zaszywamy! I voilà, nasza elastyczna opaska do włosów jest gotowa. Jeśli pragniecie urozmaicenia, możecie ją dodatkowo ozdobić, ja tego nie robię, dla mnie ma po prostu działać! Jakich opasek do włosów wy używacie, robiąc makijaż? Dajcie mi znać!

2 comments
  1. Jak dla mnie te elastyczne są lepsze, lepiej trzymają włosy, dobrze też sprawdzają się podczas robienia maseczek czy demakijażu 🙂

  2. Mam trochę starych bluzek w których tylko śpię, może użyję jakiejś by zrobić sobie własną opaskę do makijażu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *