elegancka kobieta po pięćdziesiątce

Jak powinna ubierać się 50-latka? Modowe triki, inspiracje

Moda dla kobiet 50+ nie musi być nudna. Ich szafa wciąż może być pełna finezyjnych strojów i kolorów. Nie należy także rezygnować ze śledzenia trendów i nowinek z wybiegów. Warto jednak znać kilka zasad jak powinna ubierać się 50-latka. Modowe triki i inspiracje specjalnie dla Ciebie!

Czym kierować się podczas zakupu ubrań? Sprawdzone triki

Przy komponowaniu garderoby warto kierować się kilkoma zasadami, dzięki którym ubrania będą nie tylko eleganckie, ale i wygodne. Należy dopasować je do swojej sylwetki, typu urody oraz trybu życia. Inne stylizacje wybierze kobieta 50+ pracująca zawodowo, a inne opiekująca się wnukami. Przy wyborze ubrań warto kierować się tym, aby były to klasyczne, uniwersalne modele, które będą z łatwością wykorzystane przy kilku okazjach np. klasyczna biała koszula czy granatowe jeansy. Przymierzając dane ubranie, warto także zastanowić się, czy naprawdę będziesz je nosić, czy jedynie podoba Ci się wizualnie. Dzięki temu unikniesz pełnej szafy ubrań, z której nie możesz nic ubrać.

Rozważając kwestię, jak powinna ubierać się 50-latka, bardzo ważnym aspektem jest podkreślenie roli dobrego materiału przy wyborze odzieży. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór naturalnych tkanin. Są one nie tylko wygodne i oddychające, ale wyglądają dużo lepiej niż syntetyczne materiały. Naturalne włókna mają to do siebie, że bardzo ładnie układają się na sylwetce, podkreślając jej walory. Warto także zwrócić uwagę, czy dany element stroju jest dobrze, prosto uszyty.

Inspirowanie się światowymi trendami nie jest jedynie domeną nastolatek i młodych kobiet. Po pięćdziesiątce również możesz interesować się modą. Pamiętaj jednak, żeby nie czerpać z niej zbyt pełnymi garściami. Twój strój powinien być jedynie zainspirowany nowinkami modowymi, a nie być ich kopią. Warto zdecydować się na łączenie wyrazistych hitów wprost z wybiegów z klasycznymi, uniwersalnymi ubraniami.

Kobiety 50+ wciąż mogą ubierać kolorowe lub wzorzyste stroje. W dzisiejszych czasach pojęcie „nie wypada” nie istnieje w modzie. Ważne jest, abyś Ty czuła się swobodnie w danym stroju. Uważamy, że klasyki. takie jak: czerwień, zwierzęce wzory, kwiaty, czy krata nie zaglądają w metrykę – śmiało możesz wybierać ubrania lub dodatki w szalonych kolorach i wzorach.

Gdzie szukać inspiracji modowych?

Mając dostęp do Internetu posiadasz możliwość nieograniczanego poszukiwania modowych inspiracji. Warto skorzystać z blogów oraz portali zajmujących się tą tematyką. Dobrym rozwiązaniem mogą być także lookbooki, czyli albumy ze zdjęciami nowej kolekcji wydawane przez wiele marek, zarówno polskich, jak i światowych. Za ważną inspirację można uznać podglądanie stylu gwiazd 50+.

Warto zapoznać się ze stylizacjami: Julianne Moore, Sharon Stone, Michelle Pfeiffer, Sandry Bullock, Madonny, a także gwiazd z naszego kraju: Moniki Olejnik, Grażyny Torbickiej, Moniki Jaruzelskiej, czy Grażyny Wolszczak. Ich zdjęcia znaleźć można w social media oraz na portalach plotkarskich. Jeżeli nie znasz się na modzie, możesz zaprosić kogoś bardziej obeznanego na zakupy. Może być to córka, przyjaciółka, czy kuzynka. Twoja szafa wzbogaci się o nowe ubrania, a ponadto spędzicie razem wspaniały czas. Zakupy możesz robić zarówno stacjonarnie, jak i online. Ta druga opcja ma tę zaletę, że bez wahania możesz zamówić ubrania, które być może wstydziłabyś się wziąć w sklepie. Gdy okaże się, że nie pasuje do Ciebie, w łatwy sposób je zwrócisz.

1 comment
  1. Jak czasem widzę, jak ubrane są panie po 50. to znacznie lepiej wyglądają niż ich o połowę młodsze koleżanki. Moim zdaniem kluczowe jest właśnie to, by poszukać sobie wzoru. Panie z TV mają od tego ludzi, ale świetnie się ubierają. Tak więc jak się znajdzie panią, którą można się zainspirować, to warto wziąć ją za wzór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *