Wyciągnięta ręka z bransoletką magnetyczną

Jak modnie nosić bransoletki magnetyczne?

Bransoletki magnetyczne, to stosunkowo nowy trend, który może być utożsamiany zarówno z właściwościami prozdrowotnymi, jak i ze zwykłą modą. Warto dowiedzieć się, czym są bransoletki magnetyczne

Czym są bransoletki magnetyczne?

Warto zacząć od początku, czyli od wyjaśnienia czym są bransoletki magnetyczne. Zostały one rozpropagowane przez specjalistów od magnetoterapii i według ich słów, mają liczne właściwości prozdrowotne. Wyglądają dosyć prosto, ponieważ są to kulki połączone różnymi materiałami, jak ceramika, metal, tytan, sylikon czy stal. Od wewnątrz posiadają umiejscowione na stałe magnesy lub kamienie, które mają za zadanie pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Czasami posiadają też dodatkowe zdobienia.

Jakie właściwości mają bransoletki magnetyczne?

Właściwości bransoletek magnetycznych są różne w zależności od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Mogą wspierać krążenie krwi, poprawiać metabolizm i odporność organizmu, a także zmniejszać ból stawów i mięśni. Dodatkowo wykazuje się, że mają właściwości przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, a także wspomagają gojenie ran czy zmniejszają obrzęki. Ogólnie według niektórych osób mogą mieć pozytywny wpływ na kondycję ciała.

Z założenia mają one wytwarzać pole magnetyczne, które wpływa na lepsze uporządkowanie naszego ciała, które z różnych przyczyn, zdrowotnych i psychicznych jest w chaosie.

Jak nosić bransoletki magnetyczne?

Jest to rodzaj biżuterii, którą można nosić dowolnie do każdego typu stylizacji, choć najlepiej sprawdza się przy strojach sportowych i casualowych. W przypadku strojów bardziej oficjalnych także mogą się sprawdzić, pod warunkiem że wybierze się modele minimalistyczne, dzięki czemu nie będą się rzucać w oczy. Jako że są to z założenia bransoletki o właściwościach zdrowotnych, ma też znaczenie, na której ręce je nosimy. Na prawej ręce, gdy mamy podwyższone ciśnienie lub na lewej, gdy jest ono zbyt niskie.

Jak wybrać bransoletkę magnetyczną?

Wybierając bransoletkę magnetyczną, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, czyli: wielkość bransoletki, materiał wykonania oraz ozdobność. Warto też zwrócić uwagę na siłę magnesów, które są oznaczone w Gaussach. Wybór ten będzie się kwestią indywidualną, podyktowaną nie tylko modą czy wyglądem, ale i tym, jakie efekt chcemy uzyskać.

Kiedy nie nosić bransoletek magnetycznych?

Z racji specyfiki tego dodatku, należy pamiętać, że istnieją też pewne ograniczenia, które mogą być przeciwwskazaniem do noszenia. Zalicza się tutaj przede wszystkim takie grupy jak kobiety w ciąży, osoby z rozrusznikami serca, czy pompami insulinowymi. Chodzi o to, że wytwarzane pole magnetyczne może mieć negatywny wpływ na działanie niektórych urządzeń i zaburzać ich działanie. W przypadku kobiet w ciąży trzeba po prostu ograniczyć wystawienie dziecka na takie działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *