damska ramoneska

Czego nie nosić, gdy ma się szerokie ramiona?

Masz szerokie ramiona i wąskie biodra? Nie wiesz, jak się ubierać, aby wyrównać proporcje sylwetki? Sprawdź, czego nie nosić przy szerokich ramionach, a na jakie stylizacje warto się zdecydować, by prezentować się zjawiskowo.

Zrezygnuj z bluzek z bufiastymi rękawami

Szerokie ramiona i wąskie biodra mogą być kompleksem niejednej kobiety. Wtedy nasuwa się pytanie, jak się ubierać, a przede wszystkim, czego unikać, aby nie podkreślać dysproporcji ciała? Kobiety z szerokimi barkami powinny zrezygnować z bluzek i swetrów z bufiastymi rękawami. Takie ubrania skupiają uwagę na górnych partiach sylwetki, a paniom z obszernymi ramionami zależy na tym, aby koncentrowała się ona raczej w okolicach bioder i nóg.

Unikaj ubrań z elementami ozdobnymi przy dekolcie

Jeśli zastanawiasz się, czego nie nosić przy szerokich ramionach, to pamiętaj, aby unikać zakładania bluzek z żabotami, falbankami i obszernymi koronkami przy szyi i dekolcie. Dodają one objętości, co zdecydowanie nie będzie korzystne dla kobiet o rozbudowanych barkach.

Nie noś marynarek z poduszkami przy ramionach

Podobna zasada dotyczy marynarek, które posiadają poduszki przy ramionach. Ta część garderoby tylko podkreśla dysproporcje figury i sprawia, że sylwetka prezentuje się karykaturalnie, ponieważ talia w stosunku do barków wydaje się jeszcze węższa, niż jest w rzeczywistości.

Unikaj ubrań na wąskich ramiączkach

Jeśli chcesz prezentować się korzystnie, gdy masz szerokie ramiona, warto także zrezygnować z koszulek i sukienek na cienkich ramiączkach. Odsłonięte rozbudowane barki w zestawieniu z delikatnymi ramiączkami będą mocno kontrastować. Dlatego, jeśli chcesz założyć ubranie bez rękawów, lepszym rozwiązaniem będzie bluzka lub kreacja z szerokimi ramiączkami. W ten sposób dysproporcje ciała zostaną w pewnym stopniu zrównoważone.

Nie wybieraj ubrań z dekoltem w kształcie łódki

Noszenie ubrań z dekoltem w kształcie łódki również nie jest wskazane w przypadku kobiet z szerokimi ramionami i wąską talią. Działa on wyjątkowo niekorzystnie, przenosząc ciężar stylizacji na górne partie ciała i uwydatniając mankamenty sylwetki o smukłych biodrach.

Jak się ubierać, mając szerokie ramiona?

Skoro już wiesz, czego nie powinna nosić kobieta z rozbudowanymi barkami, to warto teraz skupić na elementach garderoby, które zrównoważą dysproporcje ciała. Jak się ubierać, gdy masz szerokie ramiona? Postaw na bluzki koszulowe i koszulki z dekoltem w serek, dzięki temu górna część Twojej figury optycznie wyda się węższa. W przypadku pań z wąską talią doskonale sprawdzą się sukienki trapezowe kładące nacisk na dolne partie sylwetki. Warto także zdecydować się na rozkloszowane spódnice i spodnie z szerokimi nogawkami odciągające uwagę od rozbudowanych ramion.

Gdy zastanawiasz się, jak się ubierać przy szerokich ramionach i wąskich biodrach, pamiętaj, aby dysproporcje figury wyrównywać poprzez skupianie uwagi na dolnych częściach garderoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *